Repelent proti hmyzu BENS 100 30 ml Repelent proti hmyzu BENS 100 30 ml

Repelent proti hmyzu BENS 100 30 ml. Repelent, který opravdu funguje a to i v tropických oblastech.

Dostupnost Nedostupné
Kód: 0002-1450-9
319 Kč
Repelent proti hmyzu BENS 100 30 ml Repelent proti hmyzu BENS 100 30 ml

Repelent proti hmyzu BENS 100 30 ml(37ml)

Skvěle fungujicí repelent v balení, ktreré nezabere moc místa a vejde se Vám do kapsy, ledvinky, batohu, kabelky, prostě všude a Vy tak můžete být vždy ochráněni před dotěrným hmyzem.

Repelnt vhodný i do tropických oblastí. Nenechte se vysát nebo sežrat zaživa, kdo z nás by to chtěl, že.

  • zajišťuje maximální ochranu až na 10 hodin
  • rozprašovač, obsah 37 ml
  • 98,11% DEET
  • další složky 1,89%
  • 100% účinný repelent proti hmyzu

DEET (N,N-diethyl-m-toluamid + příbuzné izomery) je téměř bezbarvý aromatický amid, který je v kapalném skupenství používán jako účinná složka do repelentních přípravků sloužících k odpuzování bodavého a sajícího hmyzu. Mezi něj náležejí komáři, mouchy, klíšťata a další druhy hmyzu, které mohou být příčinou přenosu a šíření nebezpečných nemocí. DEET hmyz nezabíjí, ale odpudí ho dříve, než se dostane do kontaktu s lidskou pokožkou. DEET byl vyvinut americkým ministerstvem zemědělství v roce 1946 jako reakce na zkušenosti vojáků z pobytu v džungli za 2. světové války a sloužil nejdříve jen armádním účelům. Poprvé byl DEET registrován a uvolněn pro širokou veřejnost v USA v roce 1957.

I přesto, že je DEET používán již více než 40 let, nejsou si vědci zcela jisti, jakým způsobem hmyz odpuzuje. DEET s největší pravděpodobností ovliňuje schopnost hmyzu lokalizovat živého tvora a napadnout ho. Vědci se domnívají, že blokuje speciální receptory na hmyzích tykadlech, které zachycují přírodní chemické látky vylučované člověkem nebo zvířetem.

Pokud je přípravek s obsahem DEET používán u dětí, je nutné si velice pozorně prostudovat pokyny v návodu. Obecně platí, že ani u dětí nehrozí zdravotní rizika u přípravků s obsahem 10 % až 30 % DEET, ale nedoporučuje se v žádném případě aplikovat přípravky na kojence do 2 měsíců věku a s přihlédnutím k možným rizikům není doporučeno používat je u dětí do tří let věku. Stejně tak by přípravky neměly být používány pod oblečení nebo na poraněnou pokožku, aplikovat se mají jen na exponovaná místa, případně povrch oděvů. Ve vzácných případech může dojít k podráždění kůže. DEET může při vniknutí do oka způsobit podráždění a nesmí se vzhledem k malému riziku toxicity požívat.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: LÉKARNIČKY
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: