Batoh Helikon Matilda Coyote Helikon Nylonový Batoh Matilda Coyote

Dostupnost Na objednávku, o době dodání Vás budeme informovat
Kód: PL-MTA-NL-11
2 690 Kč
Batoh Helikon Matilda Coyote Helikon Nylonový Batoh Matilda Coyote

Batoh Matilda Helikon-Tex 

Matilda od značky Helikon, to se veme léty prověřený a oblíbený batoh, odstraní se nešvary a batoh se dotáhne téměř k dokonalosti to je nylonový batoh z řady Bushcraft od Helikon Matilda

 

Batoh MATILDA z produktové řady Bushcraft navrhli pro Helikon instruktoři z polské školy přežití Survival Tech. Inspirace legendárním americkým batohem ALICE je zřejmá na první pohled, základní vzezření batohu a rozvržení kapes je prakticky totožné. Zatímco však ALICE je těžký batoh s vnějším rámem a látkou vysoké gramáže určený do extrémních podmínek, výběr použitých materiálů předurčuje Matildu spíše pro civilní použití. Exponovaná místa jako záda, popruhy a spodní strana hlavní komory i vnějších kapes jsou vyrobeny z Cordury 500D. Zbytek batohu tvoří nylon 210D, který umožnil snížení celkové hmotnosti.

A zde jedno videjko ;-) z térénu, ze školy přežití, kteří s Helikon spolupracují na výrobcích řady Bushcrfat SurvivalTech

Vnitřní rám batohu je tvořen vyjímatelnou plastovou deskou s hliníkovou výztuží. Tím je zajištěn přenos zátěže na bederní popruh a mimoto nehrozí nepříjemné otlačeniny v případě nesení neforemného nákladu. Záda jsou polstrovaná dvěma svislými pruhy 3D síťoviny pro zajištění cirkulace vzduchu a odlehčení páteře. Na zádech se také nachází jednoduché ucho z popruhu pro přenášení/zavěšení batohu.

Ramenní popruhy jsou anatomicky tvarované, polstrované, s možností rychlého rozepnutí pomocí fastex přezek. Na popruzích se nachází dvojice pruženek pro hadici hydratačního vaku, D-kroužky a výškově nastavitelný hrudní popruh. Bederní popruh je polstrovaný, zapínaný fastex přezkou a opatřený PALS/MOLLE vazbou pro připevnění kompatibilních pouzder. Je možné jej z batohu vyjmout a použít i samostatně.

Matilda je batoh komínové konstrukce, horní stranu tedy představuje chlopeň uzavíraná dvěma popruhy s fastex přezkami. Na vnější i vnitřní straně chlopně se nachází ploché kapsy zavírané zipem umožňující rychlý přístup k uložené drobné výstroji (mapa, čelovka, čokoláda...). Obě kapsy jsou vybaveny očkem z paracordu pro zajištění výbavy pojistnou šňůrou. Vnitřní kapsa je síťovaná. Čelní strana chlopně je opatřena panelem suchého zipu o rozměrech 9 x 5 cm pro velcro nášivky.

Hlavní komora batohu skrývá přístup k vnitřnímu plastovému rámu, poutko s fastex přezkou pro fixaci hydratačního vaku a pruh látky s našitým PALS popruhem o šířce šesti políček. Ten umožňuje připevnění kompatibilních pouzder nebo organizačních panelů pro individuální členění vnitřního prostoru. K ochraně nesené výbavy a částečně i k regulaci objemu batohu slouží dvojité stahování hrdla batohu.

Čelní stranu batohu tvoří tři podobně velké vnější kapsy zavírané chlopní s fastex přezkou. Obsah kapes je dodatečně chráněn před ztrátou či znečištěním stahovacím rukávem. Kapsy jsou přišité k batohu pouze po stranách, je tedy možné za ně zasunout např. sekyrku, pilku, mačetu atd. K zajištění takto přenášené výbavy nebo připevnění sumek je určen pruh PALS/MOLLE vazby umístěný nad vnějšími kapsami.

Na bocích batohu nalezneme další dva pruhy PALS vazby o šířce tří políček pro připevnění větších sumek a dvojici kompresních popruhů, které lze díky dostatečné délce použít i pro uchycení např. karimatky nebo deky. Na obou stranách batohu se také nachází otvory pro vyvedení hadice hydratačního vaku.

Jinak rovné dno batohu je opatřeno čtyřmi poutky pro provlečení dodatečných popruhů umožňujících připevnění karimatky, spacáku či stanu ke spodní straně batohu.

  • Rozměry: 35 x 45 x 22 cm (v x š x h)
  • Objem: 35 litrů
  • Váha: 1670 g
  • Materiál: 500D Cordura a 210D Nylon

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: