Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Způsob Doručení

 


Testy, Recenze » Testy a Recenze
Termosky a hrnky

Otestovali jsme termosky a termohrnky , které nabízíme, abychom Vám pomohli se orientovat při výběru správného produktu odpovídající Vašim potřebám.

Termoska a termohrnek není totéž. Termoska slouží k přenášení a uchování nápojů po delší dobu v požadovaných teplotách zatím, co temohrnek pouze zabraňuje rychlému vychladnutí.

Pro co nejlepší funkci nejprve „nahřejte“ termosku horkou vodou a nechte 5 min. odstát. Poté vlijte horký nápoj do plna. Pro maximální efekt izolujte teplo a zabalte termosku např. do ručníku nebo mikiny.

Po 2 hodinách ve 4°C, vystavené větru v „nevyhřátých“ lahvích test dopadl takto

         TERMOSKA                          TEPLOTA °C

 • Isosteel 0,9l                                     81
 • Lahev na pití „Thermo“                  76
 • Xd design Wave med                     71
 • Xd desing Boom hot                       69
 • Isosteel 0,5l, sportovní lahev         67

Termoska Frendo byla testována ve -3°C a teplota vody po 6ti hodinách byla 55°C

 

 

 TERMOHRNEK                      TEPLOTA °C

 •  Edelstahl                            56
 •  Xd design Metro                34
 •  Xd design Urban               34
 •  Isosteel                                34
 • Xd design Eco boom          32
 • Xd design Autoleak             31
 • Isosteel s víčkem                 28

Žádný z produktů „nepohořel“ a ceny odpovídají kvalitě. Až na produkty Culinario. Ty zbouraly veškerá naše očekávání. Takto bychom si to všichni představovali. Za málo peněz, hodně muziky.

                                                                                                      

 

Leatherman, Led Lenser a další

Recenze Pro Nejendoprirody.cz od Ondřeje a Tomasze, dva kamarádi, kteří se vydali na dlouhou cestu do Mongolska na motorkách. Jako jejich sponzoři jsme chtěli nějaké recenze na vybavení, které jsme jim věnovali, chtěli jsme objektivnost a ta v recenzích myslím je, kluci díky a na další cestu s námi počitejte https://www.facebook.com/Mongolsko2016/?fref=ts

Leatherman Crater C33X-Musím říct, že nůž mně celkově velice mile překvapil. Používal jsem ho téměř denně na všechno možné, ať už se jednalo o mazání paštiky na chleba až po ostření klacíku na opékání buřtů. Nejvíc mně překvapil, jak ostrý nůž byl a stále je a to musím říct, že vůbec neměl ideální podmínky, během naší cesty. Mnohdy byl uložen ve vlhkém prostředí, někdy nebyl úplně umytý, ale ani tyto nevyhovující podmínky se neprojevily na jeho kvalitě ostří. Další výhodou jsou jeho kompaktní rozměry a praktická karabina sloužící pro uchycení. Musím také zmínit jeho celkovou robustnou stavbu, nic se nikde neviklá ani nevrže. Jedinou nevýhodou, která mi občas vadila během naši cesty bylo to, že ostří jako takové je docela krátké, uvítal bych o malinko delší ostří, ale to je daň za kompaktní rozměry.

http://www.nejendoprirody.cz/Nuz-Leatherman-Crater-C33X-Black-d9.htm

Leatherman Rebar- černá verze tohoto multitoolu v taktéž černém vojenském obalu, velice univerzální použití, hodně nástrojů pro pomoc na cestách, vysoká pevnost, z nástrojů jsem nejčastěji užíval nůž, pilku a kleště se štípáním, ideální skladnost dovoluje člověku mít ho pořád po ruce a použít, když je potřeba, super věc jsou pojistné zarážky, aby se případně nůž nevrátil v moment, kdy to není vyžadováno, relativně tenká, ale pořád hodně pevná konstrukce z lehkého materiálu je ideálním skloubením, nevýhodou může být chybějící šroubováky, občas bych zde uvítal základní velikost křížového a plochého bitu, mimo to mi sloužil neuvěřitelně na naši moto cestě do Mongolska

http://www.nejendoprirody.cz/Leatherman-Rebar-d1.htm

Čelovky LED LENSER SEO 5-Čelovku jsem využíval opravdu denně, takže myslím si, že jsem důkladně prověřil veškeré její funkce a její funkčnost jako celek. Co se tyče svítivosti a možnosti nastavení intenzity světla, tak jsem byl spokojený. Jednoduše podržením hlavního tlačítka si můžete přizpůsobit intenzitu světla situaci, ve které zrovna používáte čelovku. Dobrou vychytávkou je taky zámek, který zabraní tomu, když čelovku máte někde v baťohu nebo v kufru, aby se samovolně rozsvítila a tím pádem byste si vybíjeli zbytečně baterie. Dále jsem ocenil možnost nastavení sklonu světla a taky šířky světelného kužele, protože například při večeři si člověk může sklopit čelovku tak, aby neoslňoval světlem kolegu naproti a zase naopak když potřebujete posvítit do dáli, tak si čelovku přizvednete a zaostříte si světelný kužel. Po mém 70 denním intenzivním používání dostal zabrat pásek, který slouží pro uchycení čelovky na hlavě, ale je pravda, že jsem s čelovkou nezacházel zrovna v rukavičkách. Menší nevýhodou byla poměrně vysoká spotřeba baterie při plném výkonu čelovky a taky nevýhodou během naši cesty byla nemožnost nabíjení čelovky z 12V nabíječky, popřípadě přes USB kabel, jelikož čelovka nemá vestavěný akumulátor, ale je napájená třemi bateriemi typu AAA.  

výborná věc, využití takřka neustálé, super věc je pojistka, aby když by člověk omylem cvakl na zapínač, tak čelovka jen zabliká, ale nezapne se, super věc pro uskladnění, nádherný dosvit, nádherné kombinovatelnost jasu, ne vždy je totiž potřeba maximální výkon, většinou bohatě stačí minimum, které si člověk může sám jednoduše nastavit, platí zde, že čím nižší výkon, tím delší výdrž baterek a naopak, měli jsme čelovky na baterky, klasické malé 2x AAA, které se mění/ dobíjí po vybití, pro naše účely by bylo lepší si zřejmě připlatit a dokoupit si i baterku, která se připne zezadu a dá se dobíjet pomocí microUSB, jinak to člověka může trošku otravovat, když dochází baterie, čelovky začínají vynechávat, blikají, ušetří to taky člověku čas se sháněním baterek.

http://www.nejendoprirody.cz/Nuz-Leatherman-Crater-C33X-Black-d9.htm

Kovová lahev- s vojenským držákem drží jak přibitá, ideální pro zavěšení na batoh, vak, na tašku, kdekoliv, dobře odolává vnějším vlivům, udržuje příjemnou teplotu, používáno v 40 °C hicech, voda byla vždycky nádherně otužující

http://www.nejendoprirody.cz/Frendo-Rainbow-hlinikova-lahev-1-L-d102.htm

Jedna z lahvinek ulítla z motorky, na první pohled totálka, ale jen na první pohled, funguje i nadále

Šátky- super větru odolný doplněk, ideální jak při vysokém teplu jako přikrývka hlavy, tak také když silně fouká vítr a nechcete se nachladit, nezbytná součást na cesty do krajů, kde se počasí může během chvilky rapidně změnit

http://www.nejendoprirody.cz/Satek-tubus-d85.htm