Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Způsob Doručení

 


Úvod » VOSTŘEJŠÍ KATEGORIE » nářaďové » Jak se starat o multitool

Jak se starat o multitool

Multitooly Leatherman jsou konstruovány tak, aby splňovali vysoké požadavky uživatelů. Proto je velmi důležité dbát na soulad designu a funkčnosti. Multitooly jsou doplněny o velké množství praktických prvků, které doplňuje jejich nezaměnitelný vzhled. Proto si nikdy multitooly Leatherman nespletete s konkurenčními multitooly. Každý nástroj nese logo společnosti s registrační značkou, které dokonale zapadá v každém detailu. Vzhled multitoolů se přizpůsobuje i oboru, ve kterém je nejvhodnější jeho použití. Ať už se jedná o armádní multitool MUT nebo multitool MICRA.

PÉČE O NÁSTROJ

REZ a KOROZE

Všechny multitooly jsou vyráběny ze 100% vysoce kvalitní ušlechtilé oceli. Lze jí nazývat také nerezová ocel. Výjimkou jsou výměnné bity, které jsou vyráběny z klasické nástrojové oceli. Je třeba si uvědomit, že nerezová ocel je vůči korozi pouze odolná, ale i ta bez správné péče může začít korodovat. V závislosti na kombinaci kovových slitin mohou být nerezové oceli vysoce odolné proti korozi a relativně měkké (jako kuchyňské příbory), nebo mohou být těžké, ale jejich odolnost je o určitý stupeň menší. Naše výrobky jsou vyrobeny z druhého typu, takže komponenty jsou silné a nože zachovávají ostří. Bez správné údržby vašeho multitoolu tak může dojít ke korozi. Váš Leatherman by měl být pravidelně čištěn, vysušen a olejovaný, abyste jej přiměřeně chránili proti vlivům, které korozi způsobují. To platí zejména, pokud multitool používáte ve vlhkém nebo přímořském slaném prostředí. Po vyčištění, ošetřete olejem kloubové spoje a všechny nástroje buď nástřikovým strojním olejem, nebo olejem se vzlínavými vlastnostmi (např. WD-40). Ošetřené povrchy  pak otřete lešticím hadříkem nebo utěrkou.

OSTŘENÍ ČEPELÍ

Leatherman výrobky se vyznačují čepelemi, které mohou být rovné, zubaté nebo kombinované. Metody broušení se liší v závislosti na typu nože vašeho Leathermanu. Zubaté ostří se brousí velmi odlišným způsobem. Rovné čepele lze brousit pomocí libovolného standardního vybavení, včetně brousků nebo ocílek. Chcete-li zaostřit čepel zoubkovanou, ujistěte se, že používáte systém speciálně navržený tak, aby zapadal na zoubkované okraje. Správný brousicí systém udrží zakřivení výřezů v zubech čepele.  Zoubkované ostří se brousí pouze na straně sklonu ostří. Na rovné zadní straně nikdy nebrousíme, jinak čepel ztratí své vlastnosti a postupně se ostří znehodnotí.

DOPORUČUJEME obrátit se na kvalitní brusiče nebo nožířství, aby multitool zůstal tím nástrojem, který jste si koupili. 

ČIŠTĚNÍ

V závislosti na tom, čemu byl váš Leatherman  vystaven, existuje několik metod čištění ke zvážení.

Působení slané vody

Multitool důkladně opláchněte sladkou čerstvou vodou (nejlépe bez chlóru), vysušte a důkladně promažte strojním olejem nebo přípravkem WD-40. Multitool pak otřete měkkým hadříkem.

Prach, suť nebo lepkavé látky

Pokud se zachytí v multitoolu mezi nástroji prach nebo např. vylité ovocné šťávy atd., můžete multitool opláchnout ve slabém roztoku saponátu a vody. Opět vysušíme a ošetříme olejem.

Dehet a podobné látky

Chcete-li odstranit dehet a podobné látky, čistěte multitool s terpentýnem nebo jinými minerálními destiláty. Nepoužívejte produkty s obsahem chlóru nebo jiných agresivních látek. Přípravek WD-40, vytlačí vodu i z kloubových spojů a váš multitool spolehlivě ochrání před korozí.