Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Způsob Doručení

 


Testy, Recenze » Testy a Recenze » Batohy, brašny » Batoh Berghaus Centurio II
RECENZE BATOHU BERGHAUS MMPS CENTURIO II
 
 BATOH BERGHAUS MMPS CENTURIO II
 
Před nějakou dobou jsem si potřeboval pořídit batoh do přírody a první moje uvažování bylo, jak vůbec veliký batoh potřebuji. Když jsem vše promyslel, tak jsem vlastně dospěl k závěru, že bych těch batohů potřeboval několik, vždy pro každou příležitost jinou velikost. Dále jsem se rozhodl pro zelenou barvu, protože ta mi do přírody sedí nejlépe. Po pročítání různých fór a článků jsem objevil vojenské batohy značky Berghaus, u kterých je skvěle propracovaný modulární systém nazvaný MMPS. V čem tento systém spočívá? Například se dvěma batohy, kupříkladu s batohem Centurio o objemu 30 l a Crusader, dokážete sestavit batoh v různých objemech, a to za pomocí odnímatelných kapes. Tyto kapsy o objemu 10 l by po oddělení od batohu Crusader a připnutí popruhů by mělo být možné nosit kapsy jako samostatný batoh, a to buďto jednu kapsu, tedy batoh o objemu 10 l nebo kapsy spojené, a vytvořit tak batoh o objemu 20 l. Dále je možné jednu nebo dvě kapsy připojit k batohu Centurio, který má sám o sobě objem 30 l, a vytvořit tak batoh o objemu 40 l respektive 50 l. Batoh Crusader má sám objem 90 l, respektive s připnutou jednou kapsou 100 l a dvěma kapsami 110 l. Jen za pomocí těchto dvou batohů jsme tedy schopni připravit vždy batoh o velikosti, kterou právě potřebujeme.
 
Já jsem si prozatím zakoupil batoh Centurio II, kdy se jedná o novinku roku 2016 a oproti předchozímu modelu by měl být z pevnějšího materiálu, ale stejné hmotnosti. Toto nemohu posoudit, protože nemám srovnání, ale každopádně materiál je to velmi pevný, příjemný a je u něho na první pohled vidět, že něco vydrží. Švům batohu, zipům a celkovému provedení snad není co vytknout, je třeba si však uvědomit, že se jedná o klasickou konstrukci s jednou velkou kapsou a ne každému toto bude vyhovovat. Batoh je sice vojenský, ale má jen jednoduchou mole vazbu na přední straně, a tedy na první pohled vypadá jako batoh například určený pro myslivce či rybáře a nepřitahuje na sebe na první pohled zbytečnou pozornost vojenským vzhledem. Tento batoh se vyrábí, na rozdíl od dalších modelů této značky, jen v jedné univerzální velikosti zad a ta mi při výšce 182 cm vyhovuje, ale je možné, že někomu menší hubené postavy nemusí batoh úplně sedět. Batoh má na bocích zipy na připnutí MMPS kapes, ale ty se k batohu nedodávají, musejí se koupit zvlášť nebo se spíše vyplatí koupit si větší batoh, například zmiňovaný Crusader, jehož jsou uvedené kapsy součástí a následně je mezi batohy přehazovat dle potřeby. Já mám uvedený batoh asi rok a ještě jsem ho dlouhodobě příliš nezapřáhl, ale při občasném využití mohu posoudit, že se jedná o skvěle zpracovaný batoh z dobrých materiálů a hlavně skvělým poměrem cena/výkon. Batoh je i při jeho naložení těžšími věcmi celkem stabilní, má velmi dobrý zádový systém a dobré, trošku tvrdší popruhy a celkově se dobře nosí. Možná trošku slabší je bederní pás, ale ten u batohů tohoto objemu není potřeba tolik řešit. Tento batoh můžu určitě všem doporučit.
 
Já se v blízké době chystám zakoupit i batoh Crusader, abych je mohl kombinovat pro sestavení vždy potřebného objemu. Tyto batohy mi snad budou sloužit díky materiálům a provedení po mnoho let. Zatím mě u tohoto batohu nenapadá nic, co bych na něm změnil a pokud někomu parametry batohu budou vyhovovat, určitě jeho koupí chybu neudělá.